Wszystkie artykuły

Dlaczego chcieć srebro immersyjne?

Do niedawna o srebrze immersyjnym w branży płytek drukowanych mówiono niewiele. Ale w ostatnich miesiącach końcowa obróbka powierzchni przy użyciu jednego z najpopularniejszych metali szlachetnych zyskała na popularności. Dlaczego teraz? Za wszystkim szukaj nadejście materiałów o wysokiej częstotliwości i przybycia sieci 5G. Nowego standardu telekomunikacyjnego, który pozwoli nawet dziesięciokrotnie zwiększyć prędkość transmisji a jednocześnie skrócić czas reakcji w porównaniu do obecnie najbardziej rozpowszechnionego standardu 4G.

Jak nie popełnić błędu, jeśli chcę płytkę na czas?

Każdy, kto kiedykolwiek pracował z płytkami drukowanymi, wie, jak łatwo jest popełnić błąd w tym procesie. A ile płytek ma wady - spowodowane przez technologię, chemię, maszyny i ludzi - które uniemożliwiają im opuszczenie hali produkcyjnej. Mając ogromną ilość szczegółów do przemyślenia, często zapominamy o najbardziej banalnym pierwszym pytaniu, jakie powinniśmy sobie zadać. Mianowicie: czy wybrany producent może naprawdę wyprodukować płytkę, którą właśnie zaprojektowałem?

Przyśpieszenie produkcji? Pomoże pasta nieprzewodząca?

W dzisiejszej grze z terminami często liczy się każda minuta. Dlatego Michal Horní nieustannie wyszukuje miejsc w przebiegu całej produkcji płytek drukowanych, gdzie by było możliwe skrócić cenny czas między podaniem płytki do produkcji i logistyką z powrotem do klienta. "Produkcja PCB to połączenie procesów technicznych, fizycznych i chemicznych. Wszystkie operacje wymagają czasu i zależy od nas jak dostosujemy poszczególne procesy między sobą. Również musimy poszukiwać na rynku nowych technologii, które mogą przyspieszyć całą tę drogę ", mówi kierownik działu badań i rozwoju w firmie Gatema, która zbudowała swoją podstawową przewagę konkurencyjną na szybkości produkcji. W końcu, nawet dzisiaj, jako jeden z niewielu producentów, trzyma niewdzięczną pracę na trzy zmiany, w której produkcja płytek drukowanych nigdy się nie kończy. Z drugiej strony właśnie dlatego dostarcza dziś prototypowe płytki drukowane praktycznie do całej Europy Środkowej, Zachodniej i Północnej.

Opracowujemy własne aplikacje dla wsparcia produkcji

Ochota, bardzo dobra jakość i pierwszorzędna prędkość. To są trzy podstawowe ingrediencje, z których przygotowuje swój koktail biznesowy spółka GATEMA z Boskowic. Jeśli jej jeszcze nie znacie, to nienależy jej niedoceniać, ponieważ w ostatnich latach należy między wiodących europejskich producentów prototypowych płytek PCB i niedawno wyznaczyła się tym, że jako czeska firma była w stanie przeprowadzić przejęcie znanego niemieckiego producenta zaawansowanych technologii PCB Kubatronik.

Nasze branża zmierza w kierunku złożoności i miniaturyzacji

František Vlk, większościowy właściciel Gatema, interesuje się produkcją płytek drukowanych od ponad ćwierć wieku. I nawet gdy w 1995 roku musiał zadać sobie pytanie, czy podjął właściwą decyzję - w czasach, gdy 30 pracowników nie miało wystarczającej liczby zamówień, dziś ma do dyspozycji nowoczesny zakład produkcyjny w Boskovicach, z którego obsługuje klientów z całej Europy. Gatema jest obecnie bezkonkurencyjnym liderem pod względem szybkości produkcji standardowych pły prototypowych, ale jak pokazało niedawne przejęcie niemieckiej firmy Kubatronik, jej ambicje się tutaj nie kończą. W niedalekiej przyszłości, oprócz niezwykle szybkiej i w dużej mierze zautomatyzowanej produkcji klasycznych płyt, chciałaby również zwrócić się do wymagających klientów z najbardziej zaawansowanych dziedzin. W końcu, w złożoności i elastyczności, widzi František Vlk największy potencjał na przyszłość.