Trendy

Gatema rozwija się w Austrii. Pod szyldem Katema Tec

Boskovice, 10 lutego 2021r. – Gatema PCB, jeden z najszybciej rozwijających się europejskich producentów obwodów drukowanych, nadal umacnia swoją pozycję w krajach niemieckojęzycznych. Po zeszłorocznym przejęciu znanej niemieckiej firmy Kubatronik, która od wielu lat specjalizuje się w produkcji obwodów drukowanych dla lotnictwa, wojska i medycyny, odnosi sukcesy również w Austrii. Tutaj działa pod szyldem oddziału handlowego Katema Tec, który powstał we współpracy z doświadczonym managerem Andreasem Kaderem, będącym jednocześnie dyrektorem firmy.

Trzy lata temu postanowiliśmy, że do 2025 roku zostaniemy jednym z europejskich liderów w zakresie produkcji obwodów drukowanych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasza pozycja na rynkach niemieckojęzycznych, które wyznaczają tempo produkcji w całej Europie. Dlatego też nieustannie szukamy możliwości dalszych przejęć lub partnerstw strategicznych. W Niemczech wybraliśmy firmę Kubatronik, szanowanego gracza z ponad czterdziestoletnią historią. W Austrii z kolei odkryliśmy Andreasa Kadera, wybitną osobowość z rozległą siecią kontaktów i doświadczeniem w dziedzinie PCB, i wspólnie założyliśmy firmę Katema Tec GmbH. Pierwsze miesiące współpracy pokazują, że dokonaliśmy trafnego wyboru,“ mówi Zdeněk Cápal, dyrektor firmy Gatema PCB. Spółka należy do holdingu Gatema z siedzibą w Republice Czeskiej i zatrudnia ponad 200 pracowników.

Obraz
rigid flex gatema

"Do współpracy wybrałem firmę Gatema, ponieważ znam ją od wielu lat jako dostawcę, który spełnia moje wymagania dotyczące najwyższej jakości, serwisu i niezawodności dostaw. Podoba mi się także podejście właścicieli, którzy nieustannie inwestują w produkcję i rozwój, a do tego są po prostu ludzcy i starają się iść na rękę klientom. To wszystko stanowi bardzo solidny fundament.  „Naszą przewagę stanowi to, że możemy dostarczyć w ciągu jednego dnia zarówno próbki PCB , jak i duże ilości produktów” dodał Andreas Kader, który pełnił funkcję dyrektora generalnego Katema Tec od czerwca ubiegłego roku.

Nasz cel się nie zmienia. W zeszłym roku udało nam się nie tylko przetrwać, ale także wzmocnić swoją pozycję. Przede wszystkim dlatego, że z powodu problemów w Chinach na początku roku zwróciło się do nas kilka europejskich firm, które z nami zostały. Kolejnym powodem było to, że zakończyliśmy nasze wewnętrzne procesy i przenieśliśmy nasze portfolio w kierunku skomplikowanych i wielowarstwowych płyt.“ podsumowuje Zdeněk Cápal.

Szczegółowe informacje o firmie Katema Tec: https://www.katematec.at/

Szczegółowe informacje o firmie Gatema: https://www.gatemapcb.cz/

Szczegółowe informacje o firmie Kubatronik https://www.kubatronik.de/

Jesteś zainteresowany więcej tematem?
Połącz się z naszymi fachowcami:
Zdeněk Cápal
CEO